| Part Number | IP4856CX25 CZ |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 117620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Voltage Level Translator 25-Pin WLCSP |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IP4856CX25 CZ |
| Datasheet download |
| Part Number | IP4856CX25 CZ |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supplier Package | WLCSP |
| Maximum Quiescent Current | 0.001 mA |
| Pin Count | 25 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Maximum High Level Output Current | 2 mA |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| Output Type | Push-Pull |
| Product Dimensions | 2.05 x 2.05 x 0.31 |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected] ns |
| Maximum Low Level Output Current | -2 mA |
| Package | 25WLCSP |
| Replacement Part Number | PART-IP4856CX25 CZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin SOP T R - |
|
Nexperia | Counter Divider Single 14-Bit Binary UP 16-Pin SO Bulk Download PDF datasheet for HEF4060BT,652.pdf |
|
Nexperia | Multiplexer 1-Element CMOS 3-ST 8-IN 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HC253D,653.pdf |
|
Texas Instruments | Programmable Timer Single 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for CD4541BPWR.pdf |
|
ON Semiconductor | AND Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MC74ACT08DTR2G.pdf |
|
Texas Instruments | Level Translator, Multi-Voltage, 8-Channel, Automotive, 20-pin TSSOP, T R 2k Download PDF datasheet for LSF0108QPWRQ1.pdf |
|
Nexperia | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HCT244D,653.pdf |
|
ALPS | 11mm Metal Shaft Type Encoder 5-Pin Tray Download PDF datasheet for EC11E09204A4.pdf |
|
Texas Instruments | Bus XCVR Dual 4-CH 3-ST 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74AVCH4T245PWR.pdf |
|
Diodes Incorporated | Clock Fanout Buffer 6-OUT 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for PI6C10806BLEX.pdf |